Výročí prvního mezinárodního utkání s Ferencvarosem Budapest

Vzpomínka šedesátiletá, na zlaté časy šťáhlavské házené. Letošní rok se s házenkářskými jubilei, jak se říká roztrhl pytel. Šedesát let od titulu mistryň světa žen v Jugoslavii, týž počet let od prvního zisku Dukly Praha Poháru evropských zemí, padesát roků od prvního a zatím posledního titulu mistra světa mužů v Dánsku a konečně 45 let od stříbrných medailí na olympiádě v Mnichově . Také náš oddíl si musí připomenout šedesátiletého výročí prvního mezinárodního utkání ve Šťáhlavech. 18. června 1957 přijelo do Šťáhlav maďarské družstvo slavného jména i z fotbalu, Ferencvaros Budapest. Ve výstřižku z plzeňské Pravdy je vylíčen průběh zápasu. Naši borci byli maďarskému mistru i přes jeho výškovou převahu zdatným soupeřem. Sokol Šťáhlavy zleva:Šampalík, Kasal, Mařík, Fremr, Tolar, Šneberk, Bystřický, Čechura, Čapek, Pakštefl, Hůla a kapitán Moulis (na jednom snímku chybí). Ze vzpomínek nelze žít, jak se říká, ale při pohledu na naše úspěšná družstva mládeže, lze doufat, že se podobných výsledků můžeme v brzké době dočkat.